Uyum

İŞ ETİĞİ VE UYUM PROGRAMIMIZ

Bizler kendisini hastalarının yaşam ve sağlığını iyileştirmeye adamış, küresel bir ilaç şirketinin parçasıyız. Bu özveri bize hasta, hekim, toplum ve birlikte iş yaptığımız tüm paydaşların güvenini kazandırmıştır.
 
Bu çabaları desteklemek amacıyla, globalde ve ülkelerde İş Etiği ve Uyum Bölümümüzün kapsamlı bir uyum programı bulunmakta olup; yasalara ve hukuka olan uyumu sürdürmemiz ve Mesleki İlkelerimiz ile uygun hareket etmemiz için tüm Allergan Aesthetics çalışanlarıyla yakın işbirliği içindedir. Uyum çabalarımızı “dürüstlükle çalışmak herkesin sorumluluğudur” ilkesine dayandırarak yürütmekteyiz.

Allergan Aesthetics, dürüstlük ile hukuk ve politikalarımıza uygunluğa olan bağlılığı teşvik eden bir kurumsal kültürü benimsemiştir. Uygunluk programımızın içerisinde birçok bileşen bulunmaktadır:

  • Yazılı prosedürler ve Mesleki İlkeler
  • Standartlarımız hakkında eğitim ve iletişim
  • Risk değerlendirmeleri, izleme ve incelemeler
  • Çalışanlarımız tarafından Allergan Aesthetics Dürüstlük Eylem Hattı aracılığıyla yapılan anonim raporlama ve iletişim
  • Uygunsuzluk raporlarının incelenmesini takiben uygun düzeltme ve disiplin eylemi
  • Yasalar tarafından izin verdiği ölçüde çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın durumu ve incelenmesi

MESLEKİ İLKELERİMİZ

Mesleki İlkelerimiz, bir şirket olarak kim olduğumuzu gösteren ve yüksek etik standartları koruma taahhüdümüzü temsil eden önemli bir kaynaktır ve Uyumluluk programımızın kritik bir bileşenidir; tüm çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın  her gün doğru kararları vermelerine yardımcı olmak için rehberlik eder.

Mesleki İlkelerimiz, çalışanlarımızın her gün karşılaşılan durumları anlamalarına katkı sağlayan yardım ve araçları sağlamaktadır
 
TAAHHÜDÜMÜZE BAĞLILIK

Dürüstlükle iş yapma konusundaki taahhüdümüz şirketimizin geleceği ve başarısı açısından kritik önem taşıdığından, İlkelerimiz ve politikalarımızın herhangi bir şekilde ihlal edilme durumunu ciddiye almaktayız.

Yanlış bir şey yapmanın doğru bir yolu olmadığını düşünüyoruz. Mesleki İlkelerimizi, politikalarımızı veya kanunu ihlal eden herkes yürürlükteki yasalara uygun olarak disiplin cezaları alabilir. Yasanın ihlal edilmesi, cezai kovuşturma, hapis ve para cezaları gibi ek sonuçlar doğurabilir.

Allergan Aesthetics Mesleki İlkelerimiz hakkındaki detaylı sunum için aşağıdaki linki tıklayınız.