Carrie Strom

AbbVie Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Allergan Aesthetics Başkanı

Carrie Strom Mart 2020'den bu yana AbbVie Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Allergan Aesthetics Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ms. Strom AbbVie'ye katılmadan önce Mayıs 2018 itibarıyla Allergan®'da ABD Medikal Estetik bölümünden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak bir çok markayı kapsayan estetik portföyünün yönetiminden sorumluydu.

Ms. Strom önceki rolünde Allergan Pazarlama, Plastik Cerrahi ve Rejeneratif Tıp'tan sorumlu Başkan Yardımcısıydı ve LifeCell'in 2.8 milyar $'lık satın alımı ve entegrasyonunda rol aldı. Carrie Allergan'dan önce ise 10 yılı aşkın bir süre Pfizer'de görev yapmış ve pazarın önde gelen statin ürününün pazarlama liderliğini yapmanın yanı sıra, çeşitli satış ve pazarlama görevlerinde yer almıştır.

Ms.Strom Boulder, University of Colorado İletişim bölümü mezunudur. Kendisi iş hayatında kadınların savunucusu olup, Girls Inc. Organizasyonunun Orange County bölümünün yönetim kurulunda yer almaktadır. Orange County, CA'daki Komen Liderlik Konseyi üyesidir. AbbVie'de PRIDE Çalışan Grubunun yönetici başkanıdır.